Към съдържанието

Снимка

Сайт за музика

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

#1 TheFox

TheFox

Новак

• Users
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 16 August 2018 - 02:52 PM

Здравейте! С мои приятели ни хрумна да правим сайт за музика и да вложим в него. Желаем да го разпространим възможно най-много, за да стане известен. Намерили сме и екип, който ще ни помага за част от нещата. Имаме няколко въпроса, които ни интересуват:
1.    Как е по-добре - да вземем нов домейн или стар. Четох доста и много хора ме съветват да закупя такъв с история, защото по-лесно ще може да се класира в търсещите машини. Ако е така, от къде мога да го взема и каква ще е неговата цена?
2.    Трябва ни линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Какви са вариантите и как точно трябва да се процедира.
3.    В Интернет четох и за така наречените сателитни мрежи. Все още ли този вариант действа, защото видях, че всички имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какъв ефект ще мога да постигна. Отново трябва да питам как точно да я направя – с чисто нови домейни или със стари. 

#2 simeca

simeca

Форумец

• VIP
  • PipPip
  • 216 Мнения:

Публикувано 17 August 2018 - 09:57 AM

Копирано от друг форум:

Добро утро! С мои братовчеди имаме идея да създадем сайт за риболов и риболовни принадлежности и да инвестираме в него. Желаем да го разпространим възможно най-много, за да стане известен. Намерили сме и екип, който ще ни помага за някои неща. Имаме няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.    Как е по-добре  - да вземем нов домейн или стар. Четох доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-лесно ще може да се позиционира в търсещите машини. Ако това е вярно, от къде мога да го взема и какви пари горе-долу ще струва?
2.    Трябва ни линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която се занимава с това и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.    Някъде четох и за така наречените сателитни мрежи. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по този казус. Аз лично бих тествал, за да видя какъв ефект ще мога да получа. Отново трябва да питам как точно да я направя – с чисто нови домейни или със стари.

#3 mrsuperman

mrsuperman

Новак

• Users
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 11 September 2018 - 04:03 PM

Здрасти,

Аз преди време опитвах да се занимавам с това, но бързо се отказах, защото допуснах доста грешки. Ннишата иначе е добра. Ето как правя аз с другите си проекти:

1. Избирам си някой стар домейн от https://domeinite.bg/и си го купувам, гледам да е бил тематичен горе-долу. Мисля, че за цена между 150 - 300 лв. ще си намериш доста добър.

2. Използвам линк билдинг услуги нате на https://linkove.bg/и съм много доволен до момента. Мисля, че имат и такива тематични за теб.

3. Съветвам те да не бързаш с това. Първо си направи сайта купи си линкове и т.н. и след това вече помисли за спомагателните сайтове. Аз съм си изградил 10-тина такива и продавам линкове на хора. Купих си домейните от https://seo.domains/за 40$ парчето и ги избих за около половин година. Помисли и ти :) Също така може да си ги ползваш и за теб :)