Към съдържанието

Снимка

Rq: Virtual Dj 8

• Влезте в профила си за да пишете
48 отговора на тази тема

#1 Lubu

Lubu

Новак

• Users
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 07 July 2014 - 12:40 PM

Здравейте колеги, видях че Virtual DJ 8 е излязал на пазара, някой знае ли откъде можем да си изтеглим кракната версия понеже в нет-а не откривам нищо?

#2 pcdjivo

pcdjivo

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 140 Мнения:

Публикувано 07 July 2014 - 06:48 PM

Цитат(Lubu @ Jul 7 2014, 12:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте колеги, видях че Virtual DJ 8 е излязал на пазара, някой знае ли откъде можем да си изтеглим кракната версия понеже в нет-а не откривам нищо?

Чакайте ! Програмата е написана от нула ( 8-ма версия) и има леки бъгчета !Въпреки, че колеги твърдят, че може да се ползва , аз не рискувам засега prankster2.gif Иначе американците са направили за пореден път показно как се пише софтуеър - съвършен към днешна дата !
П.С. на Pioneer DDJ SX при смяна на функциите декове, семплер и т.н.т (и стигане до последната опция) , Виртуал 8 затваря сам....

Този пост е редактиран от pcdjivo: 07 July 2014 - 06:48 PM

#3 x2805

x2805

Новак

• Users
  • Pip
  • 59 Мнения:

Публикувано 09 July 2014 - 09:20 AM

Цитат(pcdjivo @ Jul 7 2014, 18:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Чакайте ! Програмата е написана от нула ( 8-ма версия) и има леки бъгчета !Въпреки, че колеги твърдят, че може да се ползва , аз не рискувам засега prankster2.gif Иначе американците са направили за пореден път показно как се пише софтуеър - съвършен към днешна дата !
П.С. на Pioneer DDJ SX при смяна на функциите декове, семплер и т.н.т (и стигане до последната опция) , Виртуал 8 затваря сам....

Oт това Ви съждение не разбрах нищо...!!! А Virtual DJ глупавичка програма още от когато беше притурка към винамп...

#4 pcdjivo

pcdjivo

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 140 Мнения:

Публикувано 09 July 2014 - 06:42 PM

Цитат(x2805 @ Jul 9 2014, 09:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Oт това Ви съждение не разбрах нищо...!!! А Virtual DJ глупавичка програма още от когато беше притурка към винамп...

prankster2.gif Щом не сте разбрал, значи има още да четете ! Winamp-a , Nero и Traktor са най- известните немски недописваници ( при мен Нерото е на пиедестал) prankster2.gif ...

#5 x2805

x2805

Новак

• Users
  • Pip
  • 59 Мнения:

Публикувано 10 July 2014 - 08:05 AM

Цитат(pcdjivo @ Jul 9 2014, 18:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
prankster2.gif Щом не сте разбрал, значи има още да четете ! Winamp-a , Nero и Traktor са най- известните немски недописваници ( при мен Нерото е на пиедестал) prankster2.gif ...

Аз мога да чета но не разбрах кое е в сила а) Програмата е супер (тук аз добавям една звучна английска дума не с цел да обидя накого) б) прогрмата има бъгове или в) пренаписана е?

Като цяло Virtual DJ си беше и си остава аматьорски софт с WINAMP уклон. С което не искам да те обидя - просто е факт. В момента на пазара има САМО Трактор /Ниска цена, съвместимост с висичко що е миди, голям дял на пазара и т.н/

#6 pcdjivo

pcdjivo

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 140 Мнения:

Публикувано 10 July 2014 - 09:46 AM

Цитат(x2805 @ Jul 10 2014, 08:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз мога да чета но не разбрах кое е в сила а) Програмата е супер (тук аз добавям една звучна английска дума не с цел да обидя накого) б) прогрмата има бъгове или в) пренаписана е?

Като цяло Virtual DJ си беше и си остава аматьорски софт с WINAMP уклон. С което не искам да те обидя - просто е факт. В момента на пазара има САМО Трактор /Ниска цена, съвместимост с висичко що е миди, голям дял на пазара и т.н/

Версия 8 на Virtual DJ е написана от нула . Нормално е да има бъгове и ги има към този момент . От 2006 година насам единствено виртуал дж поддържа всичко, което е миди устройство и работи стабилно (стига устройството да не е боклук ) . На лице е факта, че в послените години никой не пише по форумите "проблем, проблем ..... помощ ..." за версии на Virtual DJ след 6.3 или 6.4 . В този ред на мисли Трактор е така написан, че форумите са пълни с въпроси относно всичко в този софт . Очаквам (ако най-после не го пооправят и да догонят поне Серато) нещата да се случат така, както се случиха с другия му немски брат prankster2.gif и твой любимец Winamp -а (проекта Винамп е официално закрит) prankster2.gif .
П.С. допреди две години след преосъразмеряване на скина на Трактор, програмата затваряше prankster2.gif .... едно скинче (единствено) - грозно - цък айде до prankster2.gif .
Преди 10 години нещата със софтуеъра стояха по друг начин.

Този пост е редактиран от pcdjivo: 10 July 2014 - 09:49 AM

#7 x2805

x2805

Новак

• Users
  • Pip
  • 59 Мнения:

Публикувано 11 July 2014 - 08:53 AM

Цитат(pcdjivo @ Jul 10 2014, 09:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Версия 8 на Virtual DJ е написана от нула . Нормално е да има бъгове и ги има към този момент . От 2006 година насам единствено виртуал дж поддържа всичко, което е миди устройство и работи стабилно (стига устройството да не е боклук ) . На лице е факта, че в послените години никой не пише по форумите "проблем, проблем ..... помощ ..." за версии на Virtual DJ след 6.3 или 6.4 . В този ред на мисли Трактор е така написан, че форумите са пълни с въпроси относно всичко в този софт . Очаквам (ако най-после не го пооправят и да догонят поне Серато) нещата да се случат така, както се случиха с другия му немски брат prankster2.gif и твой любимец Winamp -а (проекта Винамп е официално закрит) prankster2.gif .
П.С. допреди две години след преосъразмеряване на скина на Трактор, програмата затваряше prankster2.gif .... едно скинче (единствено) - грозно - цък айде до prankster2.gif .
Преди 10 години нещата със софтуеъра стояха по друг начин.

ТРАКТОР е ПРОФЕСИОНАЛЕН СОФТУЕР - за това трябва бъде научен. (Според DJ Qbert е по-добър от серато при скречове а повярвай ми ТОЙ е много добър диджей) Atomix Vitual DJ си започна като аматьорски софт (притурка на WINAMP - изненада!) и продължава да бъде - само го виж как изглежда. Освен това серато поддържа само това за което му платят. А трактор поддържа всичко за което СИ НАПРАВИШ МАПИНГ! Моя любимец WINAMP/не съм го ползвал от години/ даде началото на VIRTUAL DJ, но предполагам че по това време не си знаел и двете програми...HE искам да обидя някого /теб просто констатирам факта. Да VIRTUAL DJ е добър софтуер, но си остава назад - съмнявам се някой диджей от добрите диджеи в електронната музика да го ползва. Предполагам, че дори и Парис Хилтън миксира на трактор....

#8 pcdjivo

pcdjivo

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 140 Мнения:

Публикувано 11 July 2014 - 01:43 PM

Цитат(x2805 @ Jul 11 2014, 08:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ТРАКТОР е ПРОФЕСИОНАЛЕН СОФТУЕР - за това трябва бъде научен. (Според DJ Qbert е по-добър от серато при скречове а повярвай ми ТОЙ е много добър диджей) Atomix Vitual DJ си започна като аматьорски софт (притурка на WINAMP - изненада!) и продължава да бъде - само го виж как изглежда. Освен това серато поддържа само това за което му платят. А трактор поддържа всичко за което СИ НАПРАВИШ МАПИНГ! Моя любимец WINAMP/не съм го ползвал от години/ даде началото на VIRTUAL DJ, но предполагам че по това време не си знаел и двете програми...HE искам да обидя някого /теб просто констатирам факта. Да VIRTUAL DJ е добър софтуер, но си остава назад - съмнявам се някой диджей от добрите диджеи в електронната музика да го ползва. Предполагам, че дори и Парис Хилтън миксира на трактор....

От 2001 година пускам с компютри ,а от 2004 година с ASIO (грамофони, два контролера в едно пц и т.нт) . Пробвал съм почти всякакъв софтуеър за миксиране под Мак и под Виндовс . Определено Трактор е бил някога про, но както и плеарите е на доизживяване (не визирам Пайнерите CDJ2000 , които са си конзолки). Мапове се пишат самодейно само за Трактор (незнайно защо), за Виртуал може да се напише, но с самия Виртуал пускаме видео и бутоните и комбинациите стават толкова много, че е по-добре да се ползва оригинален написан мапп .Няма как да обясня на шефът ми, че от утре пускам с трактор (какво е туй?) и видео клиповете , промоциите , визуализациите няма да се виждат по стените на заведението prankster2.gif ! Нямам как да направя караоке участие с тракторчето - то горкото чете сама мп3 и мп4 - голям прогрес имат немците за 10 години prankster2.gif .Няма как скоро тракторчето да чете видео (освен ако не отидат на специализация в Америка), тъй като процесорната сметка на трактор , за да пусне аудио файлче е много по-голяма от тази на ПРО софтуеъра Виртуал , който смесва видео файлове 4K Ultra HD (2560x1440) с невероятна лекота на процесора .Последното ще рече, че дори с процесор Intel soc 775 (Е8500 , Q6600), Виртуал дж ще пуска 4k utra HD без проблеми ,а при трактор недописваниците на софта водят до непонятно високо използване на процесора и то за да се пусне някакво мп3 файлче . Да си предтавим, че Тракторчето трябва да пусне видео prankster2.gif - ще му трябва 18 ядрен процесор prankster2.gif .
Всеки самодеец пуска с каквото си иска и така трябва да бъде - в случая трактор може да смесва аудио и го използват много хора - повечето от тях въобще не се интересуват от операционни системи, компютри и т.н.т - особенно , част от известните дж- и .На сайтовете на Серато, Виртуал , Трактор дестки DJ - и (доста от тях много известни), с които софтуеърните форми се "хвалят" ,че използват едикой си софт., но голяма част от тези хора са просто крайни потребители, на който е показано натисни тук prankster2.gif
П.С.
1.Да не забравяме, че както аз, така и други колеги сме пускали с Трактор през годините .
2.Пускането на Virual Dj 8 (осма версия) на видео под Mac OSX е уникално - може да забележите огромната разлика спрямо версия 7.4.1 !!!

Този пост е редактиран от pcdjivo: 11 July 2014 - 05:35 PM

#9 x2805

x2805

Новак

• Users
  • Pip
  • 59 Мнения:

Публикувано 29 July 2014 - 11:13 AM

Цитат(pcdjivo @ Jul 11 2014, 13:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
От 2001 година пускам с компютри ,а от 2004 година с ASIO ... Определено Трактор е бил някога про, но както и плеарите е на доизживяване (не визирам Пайнерите CDJ2000 , които са си конзолки). Мапове се пишат самодейно само за Трактор (незнайно защо) ...Всеки самодеец пуска с каквото си иска и така трябва да бъде - в случая трактор може да смесва аудио и го използват много хора - повечето от тях въобще не се интересуват от операционни системи, компютри и т.н.т - особенно , част от известните дж- и .На сайтовете на Серато, Виртуал , Трактор дестки DJ - и (доста от тях много известни), с които софтуеърните форми се "хвалят" ,че използват едикой си софт., но голяма част от тези хора са просто крайни потребители, на който е показано натисни тук prankster2.gif
П.С.
1.Да не забравяме, че както аз, така и други колеги сме пускали с Трактор през годините .
2.Пускането на Virual Dj 8 (осма версия) на видео под Mac OSX е уникално - може да забележите огромната разлика спрямо версия 7.4.1 !!!

Трактор се миди мапва за да може да работи със ВСИЧКО, що е миди. За това има ефекти които се управляват с джог-а.
Самодейците са - ВСИЧКИ известни диджеи - не съм чул нито един добър диджей да пуска на VIRTUAL DJ...
A traktor да е бил ПРО - той си е ПРО. За сметка на VIRTUAL DJ - горкия никога не е бил про.
Той си е аматьорски софтуер. И какво значи на тях са им казали какво да натискат - виж какво правят DJTECHTOOLS и в частност EAN GOLDEN - правят чудеса...
Сега предполагам - прочитайки някакви статии - че VDJ 8 e добър, но си остава аматьорското впечатление от притурка към winamp, какъвто си беше едно време. Трактор е изключително напредничав и печеливш! Виж им само серията от аудио карти и контролери Аз не се интересувам от операционни - но ми се иска Трактор под линукс... Да както съм казал по-горе горздето е кисело и тректор изисква човек да се научи, но за това е професионален...

#10 pcdjivo

pcdjivo

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 140 Мнения:

Публикувано 29 July 2014 - 01:23 PM

Цитат(x2805 @ Jul 29 2014, 11:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Трактор се миди мапва за да може да работи със ВСИЧКО, що е миди. За това има ефекти които се управляват с джог-а.
Самодейците са - ВСИЧКИ известни диджеи - не съм чул нито един добър диджей да пуска на VIRTUAL DJ...
A traktor да е бил ПРО - той си е ПРО. За сметка на VIRTUAL DJ - горкия никога не е бил про.
Той си е аматьорски софтуер. И какво значи на тях са им казали какво да натискат - виж какво правят DJTECHTOOLS и в частност EAN GOLDEN - правят чудеса...
Сега предполагам - прочитайки някакви статии - че VDJ 8 e добър, но си остава аматьорското впечатление от притурка към winamp, какъвто си беше едно време. Трактор е изключително напредничав и печеливш! Виж им само серията от аудио карти и контролери Аз не се интересувам от операционни - но ми се иска Трактор под линукс... Да както съм казал по-горе горздето е кисело и тректор изисква човек да се научи, но за това е професионален...

Трактор е недъгаво и нечетящо форматите (за адуио и видео), които използваме ежедневно НЕЩО ! С такива кометари (по-горе) преди няколко години умряха плеарите (за хаус са идеални и до днес, така че това е преувеличено - признавам) ! Само преди 4-5 години имаше няколко човека, които държаха, че плеарите ще са вечни, а аз лично съм поствал , че няма как да се сравнява конзола с плеари (вече всички знаят защо) - сега няколко човека пак се стремят да ни обясняват колко бил хубав Трактора , който реално е нечетящ форматите във фонотеките ни (??????????) .Как да отида да направя караоке, след като ми плащат добре с Трактор - ами то е било ПРО , ама е БИЛО и не може !Два поста по-надолу Трактор - не работи ауто гейна под мак ос - достатъчно е - немски winamp останал във времето отпреди 10 години софтуеър - това е Трактор! Излишно е да сравняване Вируал с Трактор, тъй като немските некадърници въобще не могат един аудио файл да "прочетат" с двуядрен процесор, а камо ли да напрявят чудесата, които прави VDJ .
Маппинг на 10 -20 бутона има само за трактор - то и толкова му и трябват !
Под Линукс не искам каквото и да е вече ! Поддържах няколко години ресторантски софт под Линукс - в момента всичко на фирмата е под Виндовс .Ползвам Мак ос, но и това вече не ме забавлява ....
Няма какво да учиш на тези смешни софтове Трактор, Серато, Виртуал и т.н.т ! Ако си напредничев пускаш видео с виртуал, ако ли не хващаш Трактор или Серато - това е !
П.С. Мина вече време и доста хора го осъзнаха - умря и Winampa (спряха го от поддръжка) наред е Тракторчето ... НО, за утеха и Винампа, макар и отхвърлен от майката производител е все още използван prankster2.gif. такъв е пътя на тези, които не ходят на специализация, или са се отдали на това да обясняват колко им бил добър софта, и са забили с години на едно място !
Важно е да се знае, че : НЯМА МАПОВЕ , НЯМА ТРАКТОРИ ИЛИ ВИРТУАЛИ, КОГАТО СТАВА ВЪПРОС ЗА ДОПИР ДО КОНЗОЛИТЕ - ТАМ СЕРАТО Е НЕДОСТИЖИМО !

Този пост е редактиран от pcdjivo: 29 July 2014 - 01:46 PM