Към съдържанието

Снимка

Дискусия около контролери

• Влезте в профила си за да пишете
137 отговора на тази тема

#21 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 12:02 AM

С4-ката е супер за сега, но всичко е пластмасово и ще се износи. Има вече хора, на които Х1-ците им приближават момента за смяна, след година и малко интензивна работа. Износват се потенциометрите, най-вече спират да "кликват" в средата, като първият белег. Но това го знам от хора, които МНОГО ги ползват (в DJTT съм го чел). Ремонтабилноста на С4 е под въпрос - не е ясно какво може да се сменя, а и не съм виждал снимки от вътре още.

денон ще е по издръжлив - метален корпус, метални потенциометри. В това отношение е просто ПО-ДОБЪР. И това в допълнение с миксера вътре ... и на усещане е много добър (може би по-добър) ...

де да знам, според мен докато се износи реално с4-ката, след 2-3 години, ще има нова играчка дето ще ни изтизат очите по нея prankster2.gif. Не би ми пукало много, при положение зе за това време ще се изплати многокартно. Доста е мазна и приятна на пипане - жестока е просто prankster2.gif. Обективно, денона е по-добър - стига да ти харесва от субективната страна.

#22 Basslover

Basslover

Форум Фен

• Users
  • PipPipPip
  • 350 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 12:20 PM

само не разбрах братле, ако имаш 600+ лева за апаратура, кви са тия цигании с бърннат тайм код диск, 2 берингер карти на настолен компютър и т.н. и т.н. Забрави го това. Дефинирай "по-професионални цели" - има вариянт да те викнат да пускаш срещу хонорар но трябва да си донесеш апаратура или искаш да пускаш вкъщи на настолния но не с мишката? Ако е първото - земи си две CDJ100s и някакъв нов миксер за 80-100 кинта и се мятай. Ако ще пускаш срещу хонорар това ще е по-близко до апаратурата на която ще попадаш по клубовете. Ако искаш да си цъкаш вкъщи - Микстрак Про. До преди 2 месеца щях да ти препоръчвам Микстрак + Аудио 2 вместо ПРО, но Динакорд много свалиха цената на Про-то и вече си заслужава. Айде успех и не се занимавай с рипнати таймкоди, аудио интерфейсове за 20 лева, миксери залепени с тиксо и тем подобни.

#23 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 09:53 PM

Идеята с таймкода беше предимно да подобря това което имам, да му увелича възможностите.Настолният компютър...не че не се е случвало в миналото да го мъкна насам натам много пъти, ама вече не мисля да го правя, както се досещате изглежда много смотано да дойде диджея, и да мъкне комп, монитора ала бала.Просто на неговата карта имаше някакъв вход.Иначе предполагам ви е ясно че в голяма част от заведенията няма нужда от стерео озвучаване, просто архитектурата им, разположението на озвучителните тела, и куп други фактори обесмислят изцяло стереото.Стереото е идеално да си го пуснеш вкъщи на Hi-Fi или Hi-End системата, разделението между каналите би дало много повече обем на звука.А по заведения в който се търси по скоро сила отколкото качество, за какво стерео говорим.Даже колоните съм си направил за предимно моно звук(с лек мод свирят и стерео ама не ми е било нужно досега, снимката по долу е от едни тестове в нас).

Затова и лапто на който се ползва ляв канал за ляв дек, и десен канал за десен дек ми е достатъчно засега.Иначе имам и миксер и плеъри.Не са кой знае какво, доста работа са ми свършили, и доста ракия са испили, такаче няма какво да се оплаквам.Миксера е така оплювания беринджър ДХ626, в момента даже няма фейдъри за каналите, има само крос, извадих ги с целта да си намеря такива потенциометри и още несъм(на тяхно място има мостчета, все едно са постоянно на макс) а плеърите са американ аудио ПСХ, от който имам един напълно(почти де) здрав, един малко издухал(купен наскоро от форума, требе му лек ремонт) и един гробница(ама тотална).Затова и си мислех да мина повече към изцяло цифрови носители и миксиране с конзола.Обаче все ми се струват 1600 лева много за С4, като се има в предвид че ще го мъкна насам натам по ресторанти, кръчми, хижи....В клуб още не съм свирил,ама за истински клуб говорим,в разни чалгатеки по района имам изяви, ама не и като сериозна работа.

#24 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 10:26 PM

дoбре де, интересно ми е за TWITCH-a, които ти препоръчах, какво мислиш?

мисктрака, ясно че става ... осбенно и за парите си, но въпреки това си остава контролер от най-нисък клас и ако си пипал, ще си дадеш сметка че е "нежен", така да се каже. Иначе за здрав и компактен контролер VCI-100 втора ръка за 400-500лв си е сигурен избор. Метален е и нищо няма да му стане от размъкване по пиянски сбирки acute.gif

И пак да се върна TWITCH - знаеики че е проектиран със съдействието на Ean Golden, и струва 900лв с все ITCH лиценза, според мен е жесток избор. По-малък и компактен е от С4, изглежда много качествен и солиден, има много креативен потенциал, а в същото време е удобен и за стандартно А/Б смесване. За мен поне Twitch е по-атрактивен от VCI-100 MK2 и Reloop DJ3 и другите подобни, които са в неговия ценови клас - просто тази машина ми вдъхва повече доверие и респект.

#25 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 10:43 PM

Ами като се има в предвид че никога не съм виждал серато(софтуера) контролерчето е хубаво, има доста креативни възможности, доста кю точки на много удобно място, както функцията слицер(плевйва отделни фрагменти от лууп доколкото разбрах) найстина изглежда солидно направено, компактно, ама не нагъчкано, бутоните изглеждат големки и удобни, друг е въпроса как се усещат ама аз мнение по това немога да дам.Само стриип лина ми изглежда малко странен,мисля че пайнер и нюмарк имаха нещо подобно обаче за търсене в трака.Докато това се ползва и за скреч!Интересно ми е как ли биха го приели скреч диджейте?Казвам и за скреч защото очевидно има и други полезни функции.Опеделено е направен за по артисти диджей, имам предвид такива който могат да покажат какво могат на него, както казваш става и за традиционно пускане...идва края на единия време е да влиза тругия трак.Честно да ти кажа бих предпочел нещо с джогове, ма не се знае.

#26 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 10:59 PM

VMS4 обимслял ли си?

има доста възможности (в общи линий, аналог на МЦ6000) а е доста изгоден - 500-600лв. Има си аналогов миксер, пълен на бор от контроли, сравним със С4 и денона.

Ако си ОК със звученето на сегашната ти техника, VMS4 би могъл също да те задоволи . Голяма част от собствениците на VMS4 са доволни от него, така че, може за теб да се окаже подходящ.

#27 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 11:11 PM

Не съм го поглеждал дори.Трява да го поразгледам и него какво предлага и какво не.Относно едно по горно предложение, за вестакс, колкото и здрав да е, колкото и да го хвалите не мисля че си заслужава инвестицията за нещо втора употреба и морално остаряващо вече.А какво имаш в предвид относно звученето на VMS4?Ти имаш ли някакво обективно мнение за него, някакво сравнение с С4?
Проблемът ми явно идва от това че немога да се реша какво точно искам, обмислям съм варианти дори на Беринджър ДДМ4000 плюс Х1.Беринджъра много ме блазнеше с стотиците си шукарийки, буут аута, изхода за суб с вграден крос, разните настройки на еквалайзерите, вградените ефекти, дори доскоро това ми беше един от основните варианти, но като се замислих че с качествено аудио цената удря една хубавка конзола...
Незнам все си мисля че разковничето ми може би е живият допир с денона...

#28 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 11:41 PM

VMS4 може всичко, което може денона, но денона е по-качествен и звучи по-добре. Просто VMS4 е бюджетния компромис. Това със звука обаче може да се счита за субективно, защото не за всички хора е еднакво - за някой VMS4 не свири, за други си е супер.

а за вариант миксер + аудио карта + контролер (Х1) че излиза колкото контролер от висок клас ... дамммм, така е. Аз имах 2 CDJ-400 + Vestax PMC-280 в куфар, ала-бала (25+кг) и сега съм по щастлив с пластмасовата С4-ка acute.gif. по-малка, по-лека, по-добре ми управлява трактора. Липсват ми на моменти функциите на оибкновен миксер, признавам си ... въпреки това си оставам по-щастлив със С4-ката prankster2.gif

#29 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 27 May 2011 - 11:54 PM

То и аз ще съм щаслив с С4...
Токущо гледах ревю в нета за VMS4.Човека или е попаднал на кофти бройка или незнам...ама една пауза не му работеше.Иначе откъм функции ме устройва, има всичко необходимо,дори миксера си е направо аналогов,има функция за фейдър старт, която перфектно би се интегрирала с мойте плеъри.Светка си мига си всичко точно.Доколкото разбрах целият е метален което също ме устройва.Бил бая тежак, ама това не е кой знае какъв проблем.Звукът му дали е гаден или не си е субективно мнение за всеки отделен човек.Ама едва ли е по гаден от лаптопска карта?

Как стой съвместимоста с Трактор?Гледам че на някакво тазгодишно изложение излязла трактор едишън.
Общо взета добре изглежда, като изключим тия тъчпадове(ебаси на всичко намерих косур), ама може пък и да са си удобни.
Някаква представа дали някаде в София мога да се запозная с него?

#30 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 28 May 2011 - 12:12 AM

има оферти във форума от време на време - последната беше за доста новичка машинка с гаранция за около 500лв, ако не се лъжа. Потърси я тази тема и го питай човека.

Иначе, най-добре си пусни нова тема, ако изчакаш няколко дни, някой от собствениците сигурне ще ти помогне. Не знам къде може да я имат налична в магазин ...

Има добри мапинги за трактор - не се притеснявай за това. Freshfluke, модераторка в Нейтив форума представя ВМС4 по експота и тя се занимава с мапинги разни. Мапингите и съвместимостта са ти последния проблем.

а за новия Traktor Edition, според това което четох, разликата е само в надписите (етикетите на контролите), и в това че се продава с 4-канално Трактор ЛЕ, като пионерския контролер. Машината си била същата със всичките и кусури от оригиналния edition.

Този пост е редактиран от loop: 28 May 2011 - 12:13 AM