Към съдържанието

Снимка

RekordBox

• Влезте в профила си за да пишете
23 отговора на тази тема

#1 DJ_NicKo

DJ_NicKo

Новак

• Users
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • LocationХасково

Публикувано 05 November 2016 - 11:33 PM

Здравейте колеги!
Гледам Пайнер взеха да пущат новите си контролери с въпросният софтуер.
Някой работил ли е с него?
Мнения,впечатления ,как се държи ,лапа ли много ресурс ?
Чувам ,че доста неща били идентични с тези на трактор?

Този пост е редактиран от DJ_NicKo: 05 November 2016 - 11:35 PM

GIVE ME A BEAT,GIVE ME A SOUND!!!

#2 toppy

toppy

рицар джедай

• DJ / Producer
  • PipPip
  • 165 Мнения:

Публикувано 07 November 2016 - 09:35 AM

За DJ не съм го пробвал,но за организиране на музика и подготвяне на плейлисти става. Работи и с повечето CDJ устройства, може да си организираш файловете по различни начини и да експортваш библиотеката на външно у-во (флашка) и оттам само се закачаш и пускаш. 

Естествено, че от Pioneer ще опитат да използват доброто си положение на пазара, за да наложат свой продукт като all in 1 solution. Всеки голям производител се стреми по един или друг начин към наподобяващи монопол решения, и това не е от вчера. 

#3 DJ_NicKo

DJ_NicKo

Новак

• Users
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • LocationХасково

Публикувано 09 November 2016 - 10:05 PM

А той тяхна разработка ли си е ?

Защото до колкото виждам в сайта на Rekordbox,май да. © Pioneer DJ

#4 toppy

toppy

рицар джедай

• DJ / Producer
  • PipPip
  • 165 Мнения:

Публикувано 10 November 2016 - 04:23 PM

RecordBox си е разработка на Pioneer, и съответно повечето от по-новите им устройства вече го поддържат. Аз бих го оприличил по-скоро на файл организатор, който си прави някаква подредба на файловете по определен, зададен от клиента критерий, анализира ги и съответно пише информацията за това в една скрита папка Pioneer , а сега може би са му добавили и функции на софтуер за миксиране. 

#5 DJ_NicKo

DJ_NicKo

Новак

• Users
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • LocationХасково

Публикувано 11 November 2016 - 10:53 AM

func_dj_2deck_v.png

#6 ivanovslavy1

ivanovslavy1

Новак

• Users
  • Pip
  • 67 Мнения:

Публикувано 25 November 2016 - 05:49 PM

Наподобява сeратото ми. Сиг e стабилно за работа и eдва ли e само файл-организатор. Ти колeга с какъв хардуeр го използваш?

#7 DJ_NicKo

DJ_NicKo

Новак

• Users
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • LocationХасково

Публикувано 25 November 2016 - 08:10 PM

Тия дни го тествам с Pioneer DDJ ERGO-V. Работи,има си официален мап за контролера.Инсталирах триал версия на домашния лаптоп,не на макбука, но нещо има проблем с графиката.Губят се цифри бутони..все едно играя китайско нинтендо..

Като цяло програмата работи,но прави грешки в анализирането на бийт рейта,като не можах да разбера как да анализирам песните за да видя бийт рейта.Става само ако ги добавя към колекцията (Add to collection).А за грешките - примерно на песен която е 90BPM ми дава 175, но това е поправимо,само ,че трябва да бъдат прегледани предварително преди участие да кажем.После няма как да ги оправиш,защото за преминеш на програмата в EXPORT мод ,спира за момент музиката.

Като цяло на програмата има какво още да доизкусурява,на мен ми допада като интерфейс, а най-много ми допаднаха ефектите.

#8 ivanovslavy1

ivanovslavy1

Новак

• Users
  • Pip
  • 67 Мнения:

Публикувано 25 November 2016 - 11:38 PM

Нeщо нe e нарeд при тe сигурно... глeдам по рeвюта всичко изглeжда нормално, нe както го казваш ти!

#9 DJ_NicKo

DJ_NicKo

Новак

• Users
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • LocationХасково

Публикувано 26 November 2016 - 10:32 AM

За графиката е възможно и да е при мен.За бъркането на BPM, не е само при мен.Писано е за проблема в форума на пайнер.От там разбрах как да ги оправям после.

#10 Hardmaster

Hardmaster

Новак

• Users
  • Pip
  • 17 Мнения:

Публикувано 13 December 2016 - 01:12 PM

Това с бъркането на BPM-а е нещо нечувано за мен. Сигурен ли си, че използваш последната версия на софтуера? Сигурно в 99% от случаите ти анализира BPM-а правилно, стига да е стабилен и в трака да няма вариации на темпото. Също така ако трак, който мислиш, че е 90 BPM и rekordbox го анализира като 180 (или обратното), това не е проблем - едно и също нещо е. Аз имам Drum & Bass тракове, които са предимно 174 и в някои случаи може да ги отбележи като 87.

Иначе нямам опит с ползване на rekordbox за пускане на музика с контролер. Използвал съм го единствено да си анализирам траковете и да експортна колекция на флашка, която по-късно използвам със CDJ плеъри.