Към съдържанието

Снимка

Дискусия около контролери

• Влезте в профила си за да пишете
137 отговора на тази тема

#131 vaniomax

vaniomax

Новак

• Users
  • Pip
  • 11 Мнения:

Публикувано 26 July 2011 - 09:13 PM

Цитат(loop @ Jul 25 2011, 01:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
хахаха, много по-добър хардуер има денонския контролер, но въпреки това, чисто субективно, С4 е по-добър за мен.

зависи от нуждите, разбира се, но денона е много практична машина за професионална "мобилна" работа. Контерелерджийските му възможности са по-слаби, в сранение със С4. TWITCH много ми харесва - ако сега си взимам контролер, със сигурност би бил TWITCH. Не NS6 или S4 или каквото и да било друго, a именно TWITCH. Ако ще е по-голямо и скъпо от TWITCH, по-добре компонентен сетъп с миксер (денон 1600 или друг) + контролер(и) ...
Нема се плашиш prankster2.gif. От края на Март (броя го от Април) съм без работа и е ЖЕСТОКО! Гледам си детето (Богомил на 7 месеца) и жената, и живота е прекрасен! Да, време е да запчна работа (сметки, ала-бала) и вече преговарям с няколко работодатели, но времето в което не работиш е безценно - използвай го по най-оптимален начин (каквото и да значи това)!

да ти кажа,от доста време се занимавам с контролери...тва ми е болеста след като ми мина предишната с таймкод-а.преди 5 години подкарах виртуала с винили и така пусках доста време.и не по сватби и партита при комшията...а ежедневна работа.помогнах на доста колеги да си конфигурират системите тогава.даже някой още си пускат така.след като ми мина - минах на контролери.почнах с Нумарковете...всички от най-малкия до НС7.След това минах на Вестакс,там се задържах само на един модел:300.Изкараха и Пайнер-ите и си взех този с Сератото.Точно седмица издържах - с това НЕ се работи.след това си взех Денон-а и нещата за мен свършиха,Все едно са ме питали какво искам и са го направили по безупречен начин.половин година вече системата не е мръднала...по-стабилна не съм имал.Хардуерни микрофони с отделни трилентови корекций и ехо,възможност да се командват през миди 4 канала...има външни входове и мога ако нещо крашне да рестартирам компа без да спирам музуката.имайте в предвид че пускам видео през цялото време и там миксовете са двойни:звук и картина.просто до момента не съм имал нещо толкова стабилно.един приятел - известен озвучител ми се чудеше защо давам 1300 лева за подобна глупост/според него/.след няколко месеца отиде на Мусик Месе-то в Германия,прибра се и ми се обади да ми каже че разбрал защо.МС6000 преди 3 месеца беше продукт Н1 на най-голямото изложение за про-техника в света.това ми е практическия опит.оставям на теоретиците да си направят изводите.поздрави

#132 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 26 July 2011 - 10:17 PM

И аз тайничко съм влюбен в този контролер, и немисля че ще намеря нещо по подходящо(за мен) като цена/качество.Обаче както казах малко по нагоре съм малко затрудне финансово(даже много) та затова зачепках още в началото таймкода.За момента съм го подкарал.Под виртуал идеално, ама под трактор ми плува пича и това си е.Погледнато реално 0.1 не много, като се има в предвид че е постоянно +/-, такаче не избягва нито изостава парчето, обаче се чува когато има вокали(и не е включена кей функцията на трактора).Друго което забелязвам е че процесора под трактор не ми се товари толкова колкото под виртуал диджей, и двете работят на изненадващо малка латенсия, която не проумявам как се случва на тая дърта кошница(не случайно компа още при инсталацията е кръстен "Кокошкарник").Латенсията ми е 23-24 милисекунди и при двете, и си работят.
Кажете по запознатите с таймкода, нормално ли е това плуване при трактора, или проблема е някаде в моя телевизор?

#133 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 27 July 2011 - 09:14 AM

мисля че това с плаващия БПМ май е при всички с Трактор 2 - и аз го имам с калпавия Gemini РТ-1000 грамофон. Има ъпдейт в 2.0.2, които ужким да го коригира малко:

Цитат
What's New in TRAKTOR 2.0.2?

This service update fixes the following issues:

Traktor Scratch Pro/Duo 2:
•Improved performance when scratching with timecode
•Smoothing of BPM display when using timecode

Дори и да са поправили нещо, очевидно не е на 100%, щото в 2.0.3 все още го виждам.

Начина по който е направен DVS-a на Трактор е че софтуера разчита пич-а (тона) от плочата/цд-то. Не съм напълно убеден, но е възможно тези малки флуктоацийте са технологично неизбежни ... този 0.1 бпм, сигурно е някъв полутон, на полутон, на полутон, ..., на полутона егаси. Най-вероятно Трактор 2 е по-прецизен и за това се вижда ...

За да се коригира това, трябва да вкарат "нарочна грешка", която да "изглажда" тези флуктоации. Кофтито е че такава нарочна грешка е възможно да се отрази и на стандартната работа и за това може би е по-добре НИ да го оставят така, за да не жертват прецизност ... знам ли, това си е спекулация ...

Не знам как е при Виртуал ДЖ, но при Серато не е същия принцип, както при Трактор. До колкото стана ясно от тази статия, при Серато не се чете тоналноста на таймкода, ами има кодирани различни "маркери". Може би, този подход е по-толерантен към флуктоациите, но пък е известно също и че Тракторския таймкод е една идея по-прецизен.

Реално, освен че е леко дразнещо, мисля че не е няква мега болка това .... 0.01 бийта за минута е хипер незначително, освен това е играе +/-, което по-скоро се неутрализира ...

@Диан - просто от интерес - как е с таймкод от други плеъри - релуп ЦД-тата, 3700 ако още го имаш (с генератор и от цд)?

Този пост е редактиран от loop: 27 July 2011 - 09:17 AM

#134 dian

dian

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 27 July 2011 - 10:47 AM

Цитат(loop @ Jul 27 2011, 10:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
@Диан - просто от интерес - как е с таймкод от други плеъри - релуп ЦД-тата, 3700 ако още го имаш (с генератор и от цд)?

Не съм ползвал 3700 или Reloop с таймкод.
Reloop се поддържа native ot Трактор и ползвам MIDI контрол от там. Нещатата за мен са мн добре конфигурирани, като изключа ефектите, за които ползвам X1.
На 3700 ползвах Hybrid Mode и си беше ОК. Нямаше ги тези малки корекции на pitch. При мен се появиха от Трактор 2 с грамофоните.

#135 Joro Marinov

Joro Marinov

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 110 Мнения:

Публикувано 02 August 2011 - 10:05 AM

Да питам аз нещо друго - някой чувал ли е РЕАЛНО как свири Mixtrack Pro? Мислех да разкарвам дъртото BCD2k и да си взема едно такова за у нас, че нещо прекалено ме удари кризата за MT + A2DJ и се замислям над Pro-то... Достатъчно неутрален звук ли вади, криви ли при по-високи нива, ала-бала...

Този пост е редактиран от Joro Marinov: 02 August 2011 - 12:58 PM

#136 dian

dian

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 02 August 2011 - 03:39 PM

Чувал съм, не ми хареса ... не мога да преценя какво prankster2.gif
Но на една и съща система пусках с audio4 и послед един колега с MixTrack. Има си разлика ....
За домашно . може би е приемливо, но за големи системи в клубове .. не е оферта prankster2.gif

#137 Joro Marinov

Joro Marinov

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 110 Мнения:

Публикувано 04 August 2011 - 02:34 AM

Е да де, ясно че за тея пари толкоз, ама едва ли ще звучи толкова "сватбарско" колкото дъртата машина biggrin.gif

#138 Braikoff

Braikoff

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 03 April 2018 - 04:14 AM

Здравейте, 

Взех си Numark 4Trak и се оказва, че не мога да го ползвам с Virtual DJ за да си пускам таймкод плочи, явно защото няма официална поддръжка или нещо такова.  

С Numark N4 нямах проблеми в тази насока. 

Има ли някакъв начин да сработят програмата и конзолата или да продавам? :)

Иначе всичко друго си работи както трябва. 

Не съм работещ DJ, пускам си вкъщи. 

Поздрави...