Към съдържанието

Снимка

Грамофони, Винили, Дози, Миксер, Смесване...

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

#1 ivanovslavy1

ivanovslavy1

Новак

• Users
  • Pip
  • 67 Мнения:

Публикувано 12 December 2018 - 06:41 PM

Здравейте колеги,

Предвид това, че много хора се смятат за Диско Жокери, използващи домашният си компютър, клавиатура или евтин контролер и форума е пълен с подобни теми, реших да отворя една за останалата част от хората занимаващи се с музика а имено аналоговите ДЖ сет-ъпи. Тази тема е насочена основно към хората използващи грамофони и смесващи плочи професионално или само за кеф ( като мен ), да видим кой какво има, как го ползва и не напоследно място откъде купува музика.

Мога да започна със мен.... Сът-ъпа ми се разви доста за последните 2 години. Предполагам това се дължи на по-добре платената ми работа ;) Имам възможност и отделям средства... Купувам техника, музика и и се радвам... А именно:

2 x Technics 1210 MK2 + 2x Ortofon Q-bert OEM

2x Pioneer CDJ 1000 MK2

1x A&H XONE 23

1x A&H XONE К2

1x Denon DS1

2x Yamaha HS8

1x Beats By Dre Pro

Мнооого плочи...

Пайнерите и контролера не съм ги пипвал от половин година... някак си нямам мерак за тях, макар че имам солидно количество уав файлове.... Саунд картата я използвам за звук от компа, иначе с нея потдържам тайм код, но не го ползвам през последната година. Ами общо взето това е. Надя1вам се да имам съмишленици ;)

#2 ivanovslavy1

ivanovslavy1

Новак

• Users
  • Pip
  • 67 Мнения:

Публикувано 31 December 2018 - 12:43 PM

Пичове Вие сте ебати скучните!!! Няма ли никой, който да се радва на истинския аналогов звук??? Жалко за Вас.... Цъкайте си на контролерите за 2-300лв и си мислете, че сте DJ.....

#3 retro

retro

Новак

• Users
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 01 January 2019 - 11:04 PM

Уау, аз съм много далеч от DJ, ама си имам едно малко сетче от плочи и един technics SL 1200 mk2, и вчера ги занесох в един апартамент за НГ парти и хората там много се накефиха, въпреки че за диджействане не можеше да става и дума. Та се позапалих пак и сега се оглеждам за още един грамофон, вероятно по-евтин и пулт да си миксирам вкъщи за кеф. Наистина е мнооого по-различно от всякакви авоматизирани тъпотиии, колкото и интелигентни да са - просто няма тръпка, няма и изява. 

#4 djnoone

djnoone

Новак

• DJ / Producer
  • Pip
  • 41 Мнения:

Публикувано 07 January 2019 - 08:54 PM

Пичове Вие сте ебати скучните!!! Няма ли никой, който да се радва на истинския аналогов звук??? Жалко за Вас.... Цъкайте си на контролерите за 2-300лв и си мислете, че сте DJ.....

Така по-добре ли е?

39913597-10215162967002020-3833841727152

#5 marto_sk

marto_sk

Новак

• Users
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 14 April 2019 - 07:41 PM

....Здравейте , откъде се снабдявате с музика , не питам за албумни заглавия , за сингли става въпрос?

#6 flower

flower

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 18 May 2019 - 01:46 PM

....Здравейте , откъде се снабдявате с музика , не питам за албумни заглавия , за сингли става въпрос?

@marto_sk

Специално отговарям за сингли:

В България:

Ако нещо го няма в българските, от чужбина.

За по-големи поръчки най-изгодно излиза от немските:

За по една-две бройки излиза изгодна и доставката от Англия, ето някои:

И винаги можеш да намериш нещо подходящо ако проверяваш в discogs.com съответното заглавие, което те интересува. 

Дано да съм бил полезен и да намериш лесно, това което те интересува.