Към съдържанието

Снимка

Плеар или михер

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

#11 djnoone

djnoone

Новак

• DJ / Producer
  • Pip
  • 41 Мнения:

Публикувано 10 March 2011 - 12:32 PM

Айде хубавите контролери ОК, ама нали се сещаш, че като тръгне някой с 200 лв в джоба и много мечти и ентусиазъм попада точно на Тамагочи?
За виждането - няма проблемация prankster2.gif

#12 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 10 March 2011 - 01:05 PM

е аз така си купих Hercules DJ Console (MK1) през 2003, в месеца в който излезе prankster2.gif. Беше ми жесток мерак и още тогава си давах сметка колко практично нещо е алл-ин-уан. За съжеление се оказа ЗВЕРСКИ шит и в следващите 7 години изобщо не помислих за контролер повече prankster2.gif хахаххаа

... и това, докато не обявиха S4 миналата година. Много е практично! сега си търся да си купя лиценз за Дуо, щото ако имаш S4 + Duo (или какъвто и да е Тскрач ), получаваш безплатно TSP2. А пък Kontrol S4 си има два входа с RIAA, така че наистина си става all-in-one. Кеф ти само контролера в раницата, а пък ако в заведението има и грамофони, можеш DVS за разкош prankster2.gif.

а иначе, сега е пълно с хора дето тепърва ще започват и ще си купуват 2х CDJ-100 или 200 с пиклив миксер и пак дават един куп мангизи. Е това за мен е отжеивелица - сваляш торенти, записваш дискове и мъкнеш класиори. До преди няколко години - да. Сега вече софтуерите са значително по-качествени и функционални. Няма много смисъл да поддържаш класиорите, при положение че така или иначе всичко ти е в компа.
Мисълта ми е че в момента няма смисъл да се взимат нисък клас плеъри за да започваш тепърва да записваш дискове и да се учиш. За мен е много по-практично да си вземеш една конзолка за 300-500лв (Микстрак, Релуп, херкулес) и да си цъкаш. Много по-портативно е, по-малко кабели а и конкуренцията ги натисна яко и в този ценови клас вече са читави машинки. Освен това ако дадеш 300-400лв и след година се ъпгрейднеш, няма да загубиш повече от 200лв, което е нищо.

Това за "безмисленото" разбира се не важи за професионалисти, които така или иначе си имат класйорите а и са си свикнали с години. Както и като имаш 100ци плочи и да кажеш майната им. Преминаването към Серато/Трактор за такива хора е доста по-трудно и ще отнеме години. Обаче да започваш в 2011 и теъпрва да тръгваш с технологиите от миналия век е излишно просто ...

Ще гледам да си подредя неящата и да се съберем и да си поиграем с S4-ката. Сърби ме да ти кажа, аре довечера или уикенда, ама сме с новородено (момченце на 2 месеца) в къщи и е малко по-особен режима biggrin.gif. Вече лека-по-лека възстановяваме нормален режим на живот де prankster2.gif

Този пост е редактиран от loop: 10 March 2011 - 01:07 PM

#13 w3ezy

w3ezy

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 20 March 2011 - 10:18 AM

Някой от колегите каза, че пуска през пц-то и има само михер ... колеега я обясни по-подробно как стават нещата ... вместо да дам 400-500 лева за контролер по-добре да ги дам за качестфен михер и след време плеари. Предложете няколко михера в ценовия диапазон от 400-500 лева.

Благодаря предварително ;]

#14 w3ezy

w3ezy

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 20 March 2011 - 10:18 AM

Някой от колегите каза, че пуска през пц-то и има само михер ... колеега я обясни по-подробно как стават нещата ... вместо да дам 400-500 лева за контролер по-добре да ги дам за качестфен михер и след време плеари. Предложете няколко михера в ценовия диапазон от 400-500 лева.

Благодаря предварително ;]

#15 w3ezy

w3ezy

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 21 March 2011 - 09:14 PM

Някой ... Никой ? :д

#16 w3ezy

w3ezy

Новак