Към съдържанието

Снимка

Дискусия около контролери

• Влезте в профила си за да пишете
137 отговора на тази тема

#1 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 23 May 2011 - 10:33 PM

Темата тръгна от невъзможноста ми да си намеря таймкод диска за трактор, и след това прерастна в една доста обширна дискусия около голяма част от по качествените контролери на пазара.

Надявам се тя да е полезна на много хора двоумящи се към какво да се насочат, защото всеки един контролер предлага всойте възможности, недостатъци, качетва и определена група клиенти към който е насочен.Едва ли темата е безкрайно изчерпателна, ама се надявам да помогне на някой.

Колеги има ли го вобще някаде в интернета тоя диск?Рових доста във форума и не го намирам, каде ли не рових и с гугъла и все нестава, все излизат някакви лъжливи линкове.То верно че се продават такива дискове, ама и трактор се продава пък го има и кракнат.Моля ви помагайте, искам да я тествам опцията с таймкода.
мерси предварително.

Този пост е редактиран от *AdDiCtEd*: 30 May 2011 - 09:29 PM

#2 dj_george

dj_george

George Sedyankov

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 May 2011 - 12:15 PM

Този ползвам аз и съм доста доволен мисля, че е един от последните версии

http://dox.bg/files/dw?a=338cb37985

#3 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 May 2011 - 12:25 PM

Много ти благодаря колега.Ся го свалям изпичам едно дискче и почват тестовете.Аз междувременно намерих някакъв.Бяха три трака, единият 4 секунди вторият 27 минути, третият около 2 минути(малко повече).Обаче нещо немога да го подкарам.Картата ми е вградена на ПЦ-то, според АСИО драйвъра има 8 изхода и два входа. Включвам плеъра във входа и в таймкод настройките на трактора се появява някакво наличие на сигнал, обаче не е кръгче, или елипса или нищо подобно.просто една чертичка по диагонал.Данеби да е проблема в драйвърите, понеже си стоят и оригиналните?Също съм пренастройл два стерео изхода към външен миксер и кофтито е че таймкода се чува и на тях.Какво да направя, дали има начин да го подкарам с тая карта или положението е безнадеждно?Картата е нещо от сорта на Реалтек АЦ97(масово набивана на всички дъна).

#4 dj_george

dj_george

George Sedyankov

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 May 2011 - 04:01 PM

Цитат(*AdDiCtEd* @ May 24 2011, 13:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Много ти благодаря колега.Ся го свалям изпичам едно дискче и почват тестовете.Аз междувременно намерих някакъв.Бяха три трака, единият 4 секунди вторият 27 минути, третият около 2 минути(малко повече).Обаче нещо немога да го подкарам.Картата ми е вградена на ПЦ-то, според АСИО драйвъра има 8 изхода и два входа. Включвам плеъра във входа и в таймкод настройките на трактора се появява някакво наличие на сигнал, обаче не е кръгче, или елипса или нищо подобно.просто една чертичка по диагонал.Данеби да е проблема в драйвърите, понеже си стоят и оригиналните?Също съм пренастройл два стерео изхода към външен миксер и кофтито е че таймкода се чува и на тях.Какво да направя, дали има начин да го подкарам с тая карта или положението е безнадеждно?Картата е нещо от сорта на Реалтек АЦ97(масово набивана на всички дъна).

Значи трите трака са за три различни функции за пускане ползваш трак 2 27 мин който е, иначе мен лично ме съмнява да успееш сигнала можеш да спреш да го чуваш на другите изходи като отидеш на properties на recording devices и там някаде май има табче Listen трябва да махнеш отметката от listen to this device или нещо подобно успех.

#5 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 May 2011 - 10:03 PM

Значи нещо не успявам да го накарам да спре да се чува.Пищи си и тва е.Пробвах и с таймкода от по предния пост(действително пищи малко по различно) ама пак не се получава.Та ми е интересно откаде идва целия проблем, защото е ясно че звъка от таймкода влиза в компа, насочен е кадето трябва, а графиката не се получава.Опитах да усиля сигнала който влиза, и става нещо като решетка.
По надолу ще кача ако успея екраните на инпут настройките и таймкода.

Никой ли не е успял да подкара таймкод на нормален комп с нормална саунд карта?Ако не кажете кой е най ефтиният вариант да го направя?

#6 dj_george

dj_george

George Sedyankov

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 May 2011 - 11:34 PM

До колкото знам аз най-евтиния добър вариант е Maya 44
http://bardesign.inf..._interface.html

#7 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 May 2011 - 11:44 PM

Цитат(dj_george @ May 25 2011, 01:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
До колкото знам аз най-евтиния добър вариант е Maya 44
http://bardesign.inf..._interface.html

Гледах в ютуб едни клипчета дето някакъв пич го правеше с едни беринджърски карти, който са с един вход и един изход.Ако взема две текива, дали няма да е по добре ще имам два изхода за двата канала, и два входа за два таймкода?Нали проблема не е от плеъра, той е American Audio PSX.А може ли да ми кажеш каква е функцията на другите тракове на диска с таймкода, или закакво друго освен за скре могат да се ползват.Щото ас се надявах да стават за пич бенд, и да забавям и забързвам с джога през плеъра.За какво друго мога да го ползвам?

#8 loop

loop

Новак

• Users
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 25 May 2011 - 09:39 AM

не се занимавайте с глупости с берингери, с мая, ала-бала.

има Аудио4 за тази работа. вървят по 350 лв (може и малко по-малко). не са чак толкова много пари.

#9 zlatko_dj

zlatko_dj

Новак

• Users
  • Pip
  • 31 Мнения:

Публикувано 25 May 2011 - 10:46 AM

Предполагам ти е известно че трактора работи само с една саунд карта . едва ли ше успееш да подкараш 2 карти . мен лично ме съмнява
вземай си аудио 4 и не се занимавай
или пък направо една конзола ще ти даде много повече от да речем пайнер 100 с таймкод .
ти си решаваш acute.gif
успех и дерзай

#10 *AdDiCtEd*

*AdDiCtEd*

Новак

• Users
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 25 May 2011 - 09:58 PM

И все пак човека го показва с беринджъска карта, и казва че става и с две(не съм много сигурен че говори за трактор ама все пак).А защо да не работи трактора с две карти?С АСИО неможе ли да се подкарат две, пък били те и различни?
Чепкам толкова по въпроса защото не ми се дават 1600 лева за S4, не че не бих ги дал де ама просто ги нямам.Затова обмислям събирането на малко збирщайнски сетъп.Плеъри с таймкод плюс Kontrol X1, и евентуално ако може да се подкара сетъпа с две от въпросните беринджърски карти (мисля че бяха UFO202).Все пак мисля че сетъпа би имал достатъчно добра функционалност?Друга възможност е Нюмарк Микстрак про,който за цената си от около 400 лева си е направо перфектен, има си и аудио интерфейс, има си всичко...ама никога не съм харесвал неща от сорта на всичко в едно, малко ширпотребски ми се струват(за С4-ката ми е съвсем друго мнението).пък и какво правим ако реша че не ми се носи комп?Плеърите мога да им пъхна по едно Це-Де винаги...
Давайте колеги, посъветвайте ме нещо щото вее всякакви щуротии мисля.