Към съдържанието

Снимка

Избор на аудиотехника dj

• Влезте в профила си за да пишете
9 отговора на тази тема

#1 Becca

Becca

Новак

• Users
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 17 January 2017 - 05:50 PM

Здравейте! Трябва ми помощ с избирането на аудиотехника.. не съм наясно с нещата изобщо затова ще питам за всичко. Взех си dj controller pioneer dj sb2 и искам да и взема хубав sound. Ще го използвам основно за техно и хаус музика и и трябва нещо, което вади готин бас. Controller-a е двулентов и не знам какво а си взема , мисля че трябват колони-усилвател или колони-субуфер (ще е хубаво  и за този избор да ми помогнете). Бях гледала Yamaha ns f150, но имаше и не-хубави отзиви  във форумите, които четох. Разполагам с около 500 лв. Четох, но така и не разбрах кое е по-важно и като отделяне на средства - колоните ли (субуфер,усилвател).Искат ми се по-мощнички 'неща', но не знам до колко бюджетът ми и контролерът ми позволяват.. Ще съм благодарна за всякакви съвети и разяснения!

#2 DJ_NicKo

DJ_NicKo

Новак

• Users
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • LocationХасково

Публикувано 17 January 2017 - 06:08 PM

Бюджета ти  ми се струва нисък за това което искаш.За тези пари или нещо втора радост,или някоя 2.1/5.1 система за компютър.

GIVE ME A BEAT,GIVE ME A SOUND!!!

#3 Becca

Becca

Новак

• Users
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 17 January 2017 - 06:24 PM

хм, ще се опитам да разчупя бюджета (доколкото е възможно), но дори и втора ръка да е, какво да си взема - буфер с колони или по-скъпи колони с усилвател? Техниката ще си е за домашно ползване и евентуално събирания в къща или подобни. Ако имате предложение за марка или каквато и да е насока.....

#4 DJ_NicKo

DJ_NicKo

Новак

• Users
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • LocationХасково

Публикувано 18 January 2017 - 10:04 AM

Като за начало може да започнеш с хубав ресивър и две хубави колони.По нататък може да добавиш и субуфер.

Марки много - SONY,YAMAHA,PIONEER,JAMO. Отиваш слушаш и което ти допадне на звук е твое.

GIVE ME A BEAT,GIVE ME A SOUND!!!

#5 Joro Marinov

Joro Marinov

Форумец

• Users
  • PipPip
  • 110 Мнения:

Публикувано 18 January 2017 - 02:08 PM

Принципно търси нещо с неутрален звук т.е. без разните му там системи за мега бас, 3D и други такива тъпотии. Този тип озвучение или т.нар. активни мониторни колони са най-подходящи за извличане на максимума от музиката в суров вид, без допълнително "украсяване" на звука, като разбира се миксираш парчета с добро качество и имаш свястна аудио карта на контролера. Предполагам контролера ще вади приличен звук, така че го изключваме като фактор. Тънкия момент е, че активните мониторни колони са доста скъпи, особено по-мощните и трудно може да си ги позволи ентусиаст. Това което мога да ти препоръчам са моделите на Microlab, особено Solo серията им. Те са азиатски производител на HiFi колони, но с много добри показатели и вече доста години карам с една тяхна 2.1 системка и са неочаквано мощни и чисти като звук. Ето нещо, което би трябвало да ти свърши работа - http://www.pazaruvaj...-2-0-p41572433/

Ако разбираш английски ето и едно тяхно ревю: https://www.overcloc...olo_7c_review/1

А ето и как звучат: 

Този пост е редактиран от Joro Marinov: 18 January 2017 - 02:37 PM

#6 djmitaka

djmitaka

Новак

• Users
  • Pip
  • 46 Мнения:

Публикувано 12 February 2017 - 07:50 AM

Я първо си смени контролера или си вземи хубава външна аудио карта

#7 prosperity^

prosperity^