Към съдържанието

Снимка

Тропане

• Влезте в профила си за да пишете
13 отговора на тази тема

#1 ehx

ehx

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 13 October 2009 - 02:14 PM

Може ли някой да ми обясни какво точно е това тропане при миксирането, защото тепърва реших да се помъча да направя един микс, а ми казаха ,че се чувало тропане. С виртуала съм го правил. Извинявам се и за глупавия въпрос, но до сега не съм се занимавал.

#2 DiVADi

DiVADi

Ƹ̴Ӂ̴Ʒ ƷЛ0СИНКА

• Users
  • PipPipPip
  • 485 Мнения:

Публикувано 13 October 2009 - 02:29 PM

Имаме доста специалисти , които биха ти помогнали. diii.jpg

#3 Antonio Bozhinov

Antonio Bozhinov

Vocal House Lover

• Users
  • PipPipPip
  • 408 Мнения:

Публикувано 13 October 2009 - 02:29 PM

Когато не си съвпадат ударите на 2та трака се чува едно разминаване при тях , няма как да ти го обесна по ясно , като ти самият не го чуваш prankster2.gif

#4 dj_bobby_d

dj_bobby_d

Форум Фен

• DJ / Producer
  • PipPipPip
  • 515 Мнения:

Публикувано 13 October 2009 - 02:52 PM

Купуваш си лаптоп, наливаш mp3 и слагаш някоя DJ програма и миксираш ! Следва тропане и множество въпроси по форумите, докато не ти писне и слагаш пред ника си DJ ...

След 5-6 месеца до година, почваш да си вещ по тия въпроси тук http://www.djvibes.o...o...t=0&start=0

#5 ehx

ehx

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 13 October 2009 - 04:34 PM

Цитат(Schizophonic @ Oct 13 2009, 03:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Когато не си съвпадат ударите на 2та трака се чува едно разминаване при тях , няма как да ти го обесна по ясно , като ти самият не го чуваш prankster2.gif

а какво ще кажеш да ти го пратя да го преслушаш и да кажеш дали е краино зле prankster2.gif

#6 _daniel_

_daniel_

Новак

• Users
  • Pip
  • 88 Мнения:

Публикувано 13 October 2009 - 04:49 PM

Приятелю не е срамно да не знаеш, срамно е да не питаш.Разбира се на всички ни се налага да си задаваме някои въпроси на които на пръв поглед не можем да си дадем отговор.Но нека анализираме въпроса ти.
Какво е тропането и има ли то почва у нас ?
Виждам че си се регистрирал днес, съответно щом си попаднал тук и веднага питаш значи предполагаш, че това е най-големия български сайт за всякакви музикални и технически въпроси. Като такъв няма начин да няма тема за основното в миксирането. А именно изравняването на две парчета.Чрез едно бързо търсене във форума,щеше да попаднеш на тази тема http://www.djvibes.o...p?showtopic=932. Където всичко е обеснено пределно ясно. И ето че нямаше нужда да пускаш тема, и да се чустваш тъпо, че задаваш "глупваи" въпроси.

Надявам се да съм ти помогнал prankster2.gif

#7 hypnodrum

hypnodrum

DJ & Producer

• DJ / Producer
  • PipPip
  • 146 Мнения:

Публикувано 13 October 2009 - 04:55 PM

Така нареченото "тропане" се получава най-често от разликата в темпото на миксираните парчета или ненавременото и точно нацелване на "първо време".
Ефирното и миксираното парче трябва да имат еднакво темпо, а второто трябва да бъде пуснато точно в първото време на първия такт на фразата, явяваща се първа от тема в мястото за микс.Ако си спазил тези правила "тропането" би се дължало единствено на техниката ти, евентуално повреден пич контрол...При този случай имаме така нареченото "бягане" на едното парче спрямо другото, а твоята роля е да прецениш на къде "бяга" то, дали "бърза" или "бави" и съответно да внесеш корекция.
Като ефирен звук на теория се получава така, че силните времена на миксираното парче влизат в слабите на ефирното, а като резултат се чува "двоен кик", смесени и неясни високи и среди, а на дансинга се виждат няколко изнервени разбирачи, които само дебнат кога ще затропаш и ще те пратят в"в дивия" и една леко астинхронно клатушкаща се тълпа, опитваща се да хване някой от двата ритъма...

#8 ehx

ehx

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 14 October 2009 - 01:04 AM

Благодаря на всички за отговорите prankster2.gif

#9 z0r0

z0r0

Новак

• Users
  • Pip
  • 42 Мнения:

Публикувано 15 October 2009 - 01:27 AM

Цитат(_daniel_ @ Oct 13 2009, 05:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Приятелю не е срамно да не знаеш, срамно е да не питаш.Разбира се на всички ни се налага да си задаваме някои въпроси на които на пръв поглед не можем да си дадем отговор.Но нека анализираме въпроса ти.
Какво е тропането и има ли то почва у нас ?
Виждам че си се регистрирал днес, съответно щом си попаднал тук и веднага питаш значи предполагаш, че това е най-големия български сайт за всякакви музикални и технически въпроси. Като такъв няма начин да няма тема за основното в миксирането. А именно изравняването на две парчета.Чрез едно бързо търсене във форума,щеше да попаднеш на тази тема http://www.djvibes.o...p?showtopic=932. Където всичко е обеснено пределно ясно. И ето че нямаше нужда да пускаш тема, и да се чустваш тъпо, че задаваш "глупваи" въпроси.

Надявам се да съм ти помогнал prankster2.gif

good.gif

#10 d3Mn

d3Mn

USER OR LOSER?

• Users
  • PipPip
  • 186 Мнения:

Публикувано 16 October 2009 - 12:36 PM

кажете му го по просто де prankster2.gif баса на трака ти е ритъмче .... на 2те песни ако не се съвпада баса (ритъма) се чува това нещо .... затовя песните ти трябва да са с еднакво темпо (BPM) ! Ако съм помогнал да го разбереш , ще се радвам!