Към съдържанието

Снимка

Продавам Тонколони Mackie S225

• Влезте в профила си за да пишете
21 отговора на тази тема

#11 toshimoto

toshimoto

Новак

• Users
  • Pip
  • 0 Мнения:

Публикувано 03 May 2011 - 12:19 PM

Само в този форум има такива 'далавери' от 'сериозни бизнесмени' to_become_senile.gif

#12 sussel

sussel

Новак

• Users
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 03 May 2011 - 01:00 PM

Мисля ,че помолих некомпетентните да не пишат !!!Само ФИЛОСОФИ в този форум - Joro Marinov - САМОДЕЛКА !!!Фабрична колона s225 без говорители - ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА С ТОНКОЛОНИ да напише нещо prankster2.gif !!!

За "НИКОЛАЙ" мога да кажа ,че в описанието на обявата съм писал говорители по избор - В интернет има достатъчно информация кои говорители могат да паснати кои не отговарят на колоната - Всеки занимаващ се сериозно с озвучаване трябва да има представа за какво става въпрос - в някои фирми слагат ЗДРАВИ говорители само в скъпите серии - не ,4е тази е ефтина ,но винаги може да се търси повече от една колона !В момента колоната е в комбинация с 18SOUND 15w600 - http://www.eighteens...i...ject&pid=31 Звучаща mnogo по-добре от оригиналните говорители - Става въпрос за качествен звук и здраво напъване - НЯМА ИЗГАРЯНЕ на говорители , нещо ,което се опитват да избегнат всички !!!

Този пост е редактиран от sussel: 03 May 2011 - 01:46 PM

#13 twimbo

twimbo

Новак

• VIP
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 03 May 2011 - 02:08 PM

Цитат(sussel @ May 3 2011, 14:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мисля ,че помолих некомпетентните да не пишат !!!Само ФИЛОСОФИ в този форум - Joro Marinov - САМОДЕЛКА !!!Фабрична колона s225 без говорители - ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА С ТОНКОЛОНИ да напише нещо prankster2.gif !!!

За "НИКОЛАЙ" мога да кажа ,че в описанието на обявата съм писал говорители по избор - В интернет има достатъчно информация кои говорители могат да паснати кои не отговарят на колоната - Всеки занимаващ се сериозно с озвучаване трябва да има представа за какво става въпрос - в някои фирми слагат ЗДРАВИ говорители само в скъпите серии - не ,4е тази е ефтина ,но винаги може да се търси повече от една колона !В момента колоната е в комбинация с 18SOUND 15w600 - http://www.eighteens...i...ject&pid=31 Звучаща mnogo по-добре от оригиналните говорители - Става въпрос за качествен звук и здраво напъване - НЯМА ИЗГАРЯНЕ на говорители , нещо ,което се опитват да избегнат всички !!!

Отиди някъде, изхвърли си цялата музика (може и ухо да си одрежеш, както някои пичове от ренесанса) и почни да се занимаваш с нещо друго. Може и да имаш успех

#14 sbtch

sbtch

Новак

• Users
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 03 May 2011 - 02:26 PM

Имам въпрос. Защо са модвани тези колони, при условие че те доста добре звучат и в оригиналният си сетъп? И втори въпрос. Пазите ли оригиналните говорители?

#15 sussel

sussel

Новак

• Users
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 03 May 2011 - 08:56 PM

Оригиналните говорители са продадени ,защото не звучат така както тези ,с които съм в момента ,а и не държат на напън !!!

#16 twimbo

twimbo

Новак

• VIP
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 03 May 2011 - 09:18 PM

Цитат(sussel @ May 3 2011, 21:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Оригиналните говорители са продадени ,защото не звучат така както тези ,с които съм в момента ,а и не държат на напън !!!

И тогава защо ги сравняваш с нови от магазина цените?
Тия говорителчета, много сериозно ме съмнява да надсвирят оригинално Маки.
А, че не държат на напън беше единственото, което беше забравил да кажеш за да се изложиш напълно.

nenormalniste.gif lol2.gif samo.gif.png

#17 sussel

sussel

Новак

• Users
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 03 May 2011 - 11:01 PM

Аман от философи !!! Нали ти казвама ,че е така !!! за какво да ги сменям иначе - Хора които нямат никаква представа от тонколони ми пишат коментари - изгорил съм 20 говорителя докъто намеря здрави и ви го казвам и, и пак много знаете !!!

Повече няма да публикувам нищо тука - каквото и да обявя ,все има критици - МНОГО ПАРИИИИИ - СТАРО Е - НЕЗНАМ СИ КВО аман от "ДИСКОВОДЕЩИ" и разбирачи и тоя Joro Marinov На всяка манджа мерудия !!!

И немога да разбера защо коментирате и ядосвате хората с глупостите си - като не ви харесва нещо - Ами не му обръщайте внимание - гледайте си кефа !

За Pioneer Бях пуснал обява 100s и пулт 300 с кейс за 1200 лева - скъпо било ,луд ли съм бил ,да съм се бил прегледал ,незнам си кво - ПРОДАДОХ ВСИЧКО БЕЗ КЕЙСА за 900 лева !!!Ще продам и тези на някой ,който разбира от техника и ще звучи страхотно !!!

И да знаете ,че ако някой озвучи стадион с 2 колони MACKIE - Това са точно тези две колони prankster2.gif prankster2.gif bigarmhug.gif

Този пост е редактиран от sussel: 05 May 2011 - 02:44 PM

#18 sbtch

sbtch

Новак

• Users
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 04 May 2011 - 10:02 AM

Не знам за колегите, но аз питам защото притежаваме Mackie 1530z. Двете са 1100 вата и сме направили доста партита с тях. Единственото което не издържа напъна са ушите ни. Колоните са много добре балансирани и филтрирани. Охлаждането работи също прекрасно. Аз лично не виждам смисъл от модване на такъв клас колони с високоговорители, които може да са съвместими, но определено кутията, филтрите и усилвателя са изчислени за оригиналните говорители. Колега не се обиждай, но в този форум има и хора които разбират acute.gif За по горните постове кой какъв бил няма какво да коменирам. Всеки сам решава как и с какво да се изложи.

П.С. Бих ти препоръчал, след като си модвал колоните и твърдиш че си про, да пуснеш сравнителни характерситики на новите и старите говорители, как оригиналните филтри пасват на новите говорители ,линк към сайт, етц . Както казах в този форум има и прота, а изказването, тия свирят по добре щото аз казвам е смешно.

Хубав ден на всички ви acute.gif

#19 sussel

sussel

Новак

• Users
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 04 May 2011 - 02:21 PM

Напълно съм съгласен с последния коментар !!! Ето характеристиките на говорителите ,с които съм в момента :

http://www.lsv-achen...ound/15W600.pdf

http://www.eighteens...i...ject&pid=31

В момента немога да дам характеристики на оригиналните говорители , а и не е нужно - според мен !

Просто имам 2 празни бокса за продаване - търся им 1200 лева ,възможен коментар по цената !!!Може и с говорители или по ваш избор или с тези които съм харесал аз - това е.Ако нямой мисли ,че ще му свършат работа да заповяда.Не искам да се изтъквам ,че много знам - просто споделям наблюденията си за тези колони.Когато работя с готов сигнал не е проблем да е оригинална колоната ,но за озвучаване на оркестри и разни групи ,където има много кривежи трябва малко по-сериозна подготовка откъм говорители - най-важното е да не ремонтирам след всяко участие - търси се някаква сигурност,поне за мен е така .

#20 vaniomax

vaniomax

Новак

• Users
  • Pip
  • 11 Мнения:

Публикувано 04 May 2011 - 03:20 PM

Цитат(sussel @ May 3 2011, 11:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Така...Тонколоните в оригинално състояние са с 350 ватови говорители ,цената за брой е 1500 лева.За чифт става 3000 лева - за две колони по 700 вата RMS...Предлагам вариянт ,в който си избирате говорители който да сложа ,като такива от по-висок клас се намират на цена между 200 и 400 лева - Говорим от порядъка на 400 - 700 вата RMS !!!В един момент имаме тонколони по 1000 вата на цена 2000 лева !!!Има ли смисъл да се аргументирам повече prankster2.gif !

Нека да помоля хората който не са компетентни да не пишат мнения и коментари !!!

Мисля че съм компетентен и мога да дам становище по въпроса.
1.http://www.djkit.com/mackie/mackie-s225-speaker.html
1299 паунда е чифта.което само по себе си води до цена в бг лева 3117лв.
модела е доста стар и не се намира лесно
при положение че са втора употреба - цената трябва да е около 50-60% -1500лв в идеално състояние.Ти продаваш по-скъпо празните кутии което само по себе си е лудост.
2.http://www.musicworld.bg/bg/m_80000/i_23337/f_1170/Electro_Voice_TX2152.html
ето го и лидера в класа си като качество - цена в магазин 3516лв за чифт ЧИСТО НОВИ!втора употреба в идеално състояние се намират за около 2000 лв чифта.
да не говорим и за JBL jrx125...цена за чисто нов чифт - 1292лв.
Мисля че модераторите ТРЯБВА да се намесят и да ограничат достъпа на подобни юзъри.
Според мен ти продаваш 2 празни кутии с драйвери и филтри.Макс цена за подобно нещо - 400лв за кутийте и 60-80 лв за филтрите.Драйверите и те за 200 макс двата.

Този пост е редактиран от vaniomax: 04 May 2011 - 03:22 PM